Dizde Sinovit Şişliği

Merhabalar,

Dizinde sinovit sıkıntısı yaşamış olanlar var mıdır? Yaşadıysanız ne kadar sürede atlattınız, neler yaptınız?
6 hafta kadar önce spor hekimine gittiğimde patellar tendinit teşhisi koymuştu doktorum. Onun iyileşme sürecinde sinovit başlamış. İnternetten de araştırdım. Çok ağrılı bi şeymiş ama öyle değil benim ki. Sadece şişliği çok fazla. 2 haftalık fizik tedavi ve antibiyotikle de zaten az olan ağrım bayağı azaldı. Şişlik duruyor sadece. Koşmaya geri dönmek istiyorum ama şişilik gözümü korkutuyor. Doktor sadece çok yavaş koşular yapmamı söyledi.
Teşekkürler :slight_smile:

1 Beğeni

Patellar Tendonit teshişi konmuşsa büyük ihtimalle arazi koşuları yapıyorsunuz.Yokuş aşağı inişleri de biraz sert iniyorsunuz .Diğer ihtimal çok sert sprintler yaptınız .İlk iş destekli bir ayakkabıya geçmek.Ben Hoka ile sorunu aşmıştım. Ancak çok çabuk tekrar eden bir sorun kesin tedavi alta iliştirdiğim linkte ki hareket .Sinovit şişliğinin temel göstergesi acıdır .Çünkü tendonitten farklı olarak zar iltihabıdır. Acı yoksa sadece şişlik varsa yumuşak zeminde easy koşular yapılmasında sorun olmayacaktır.Sizin durumunuzda sanki Sinovit yok .
https://runnersconnect.net/patellar-tendonitis-running/

Her zaman yaptığım açıklamayı eklemeden yapamayacağım. Doktor değilim ben olsam beni ciddiye almam :slight_smile:

2 Beğeni

Link için teşekkürler :slight_smile:️ tendonit için ise tam olarak dediğiniz şeylerden sonra nüksetmişti.

2 Beğeni