Diz Şişliği Hakkında

Merhaba,
Ağustos ayında dizimde koşu sonrası acıma oluşmuştu. İki farklı doktor ve Mr sonrası önemli bişey olmadığını belirttiler. Dinlenmemi, düz zeminde koşmamı öğütlediler. Dediklerini uyguladım. Acı azaldı ama tamamen de gitmedi. Bugün farkettim ki sol dizimin ön alt kısmı sağ dize göre çok az da olsa şiş. İlk bakışta dikkat çekmeyecek, iki dizi kıyaslayınca farkedilecek bir şislik var. Buz tedavisine başladım. Daha önce aynı şeyi yaşayanlar ne önerebilir. Bir daha doktora gitmeli miyim ? Zamanla azalır mı ya da artar mı ? Tek korkum kalıcı hasarlara sebebiyet verip vermeyeceği.
Şimdiden teşekkürler.

Merhaba, oncelikle gecmis olsun. Bence dizinizdeki şişlik için fazla vakit kaybetmeden bulundugunuz yere yakin bir spor hekimine tekrardan muayene olmalisiniz.

uzun zaman olmuş yazalı ancak aynı durumu şuan bende sağ dizimde yaşıyorum. Dizlerimi yan yana getirip baktığımda hafif bir şişlik görüyorum. Onun dışında merdiven inip çıkarken bariz bir acı çekiyorum. Daha önce bisiklette aşırı zorlamadan dolayı bu dizimde patellada sürtünmeden dolayı hasar meydana gelmişti ancak bu durumun üzerinden 3 yıl geçti. Şimdi 6-7 aydır koşuyorum ve bu durum nüksetti. Sen sonuç olarak ne yapmıştın?

Benimki ile aynı durum gibi gözüküyor. Benimki zamanla geçmişti. İlk başlarda bir kaç ay doğru düzgün koşmamıştım. Sonra yavaş yavaş antremanlara başladım. Buz tedavisi uyguladığımı hatırlıyorum. Bazen de dizlik takıyordum. Zamanla düzelmişti.

1 Beğeni

Bulunduğunuz şehri söylerseniz sizi iyi edebileceğini düşündüğüm fizyoterapist arkadaşlara yönlendirmek isterim.
Saygılarımla