DağYenice UltraTrail 2020

22 Ağustos 2020 tarihinde gerçekleşecek olan (umarım) Dağyenice ultratrail yarışında 32k su parkurunda yarışacağım. Dere ve akarsu geçişleri olması yepyeni bir parkur olması ve benim de Sapancayı da koşabilirsem inşallah 2. deneyimim olacağı için fazlasıyla heyecanlıyım ve meraklıyım. Yarışlar kategorisinde bu yarış için henüz bir konu açılmamış, bu yarışla ilgili bilgi ve fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim :slight_smile:

5 Beğeni

Bu yarış bu sene ilk kez koşulacak. O yüzden bir başlık oluşmamıştır büyük ihtimal.

2 Beğeni

Tadımlık, asla durma vlog’u.

4 Beğeni

Ağustos ayındaki Bursa sıcağını önceki yıllarda test ettiğimden hava durumu açısından dehidrasyon dengenizi sağlam tutmaya ve yaz boyu iyi antrenman almaya dikkat ediniz kanaatimce, doğası harika elbette ama zamanlama sıkıntılı biraz. Başarılar dilerim size :slight_smile:

2 Beğeni

Bu çok iyi oldu teşekkür ederim. Yalnız pek ağaç yok ağustos sıcağında zor bir koşu olacak gibi. Gerçi eskiler ağustosun ikinci yarısının sonbahar olduğunu söyler umarım öyle bir gün olur :blush:

çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi şu an tek sorun sıcaklık gibi görünüyor :slight_smile:

2 Beğeni

Harika ve aynı zamanda zor bir parkurdu.
32K Yaş kategorisinde 2. oldum ve sanırım bu yıl için yarış sezonunu kapadık.
Umarım bu pandemi biter ve daha sağlıklı daha enerjik daha anlamlı koşularda ve yarışlarda koşu dostlarıyla buluşuruz.

21 Beğeni

Tebrik ederim :+1: :pray:

2 Beğeni

Teşekkür ederim :pray:

1 Beğeni

tebrikler :facepunch:

Teşekkür ederim :wink:

1 Beğeni

Dağyenice Ultra 2021 bu hafta sonu koşulacak.

Pandemi koşullarına rağmen organizasyon büyük bir çaba ile yarışı düzenleme noktasına geldi, eposta adreslerimize katılım belgeleri, valilik onayı iletildi.

Şimdiden şükranlarımı sunmak isterim organizasyona, tüm katılımcılara da başarılar dilerim.

9 Beğeni

Valla en ummadigim yerden vurdu yine korona :confused: neyse saglik olsun. Organizasyondaki arkadaslar ciddi emek harcamislardi valilik izinleri bile gelmisti. Kismet degilmis diyelim :slight_smile:

4 Beğeni

Yazık ya, kabak tadı verdi artık. Türkiye atletizm federasyonuna da yazıklar olsun. Avm nin açık olduğu ülkede yasak olan organizasyona bak. Bıktık artık, bıktık.

4 Beğeni

Merhabalar, websitesinde hala bi duyuru yok ama sosyal medya platformlarinda ertelemeyi duyurmuslar maalesef. Saglik tabiiki herseyden onemli, gecen ayda Istanbul ultra ertelenmisti. Istanbul ultra yanlis hatirlamiyorsam 1 mayis gibiydi 19 hazirana ertelenmisti. Simdi ikisininde tarihi ayni gune cakisti maalesef.

Bu tedbirler, iptaller, ertelemeler anlayisla karsilanlami, benzer sekilde avrupada vs. cogu organizasyonda iptal yada erteleme yapiyor. Benim anlamadigim su -lutfen kimse yanlis anlamasin- gecen ay nisan sonu MW Challange Bodrum yapildi mesela. Youtube videolarina denk gelen gormustur belli bir noktadan sonra ne maske ne mesafe kaliyor. Benzer sekilde dun aksam denk geldim Dalamanda MAC Fun&Sport weekend yapilacakmis. Icerisinde triatlon kampida olacakmis. Bu organizasyonlar non-stop devam ediyor. Sorun bu tip gorece pahali ve herkesin ulasmasi zor olan aktivitelerde erteleme vs. olmuyor. Bu surecte sadece istanbul yari maratonu yapilmisti oda gercekten hakkiyla yapilan iyi bir organizasyondu.

Ifadelerim yanlis anlamlar yaratmasin, saglik herseyden onemlidir. Gerekli goruldugunde mutlaka iptaller vs haklidir ama kabak tadi veriyor maalesef.

2 Beğeni

iyide ben mw challenge a 300 tl ye kayıt oldum dağyenice 360 tl ye kadar çıkıyor. Herkesin ulaşması nasıl zor anlamadım.

Merhaba, herkesin ulasmasi zor derken, buraya bisiklet vs. ekipman goturmek gerekiyor triatlon yapiyorsaniz. Etkinlik yerleride guney sahillerimizde, eger bu bolgelere yakin ikame etmiyorsaniz gunubirlik gidip gelme iside biraz zorlayicidir diye tahmin ediyorum. Yani kastim tum organizasyonda yer almak icin odenen miktarlar, sadece kayit ucreti degil.

Bu organizasyonlara vakit ayirip katilan/katilamayan kimseye ozel bi lafim yok, keske bu tip organizasyonlar daha yogun yapilabilse, eminim herkes icin ister katilimci ister sadece ortamda olmak isteyen, birseyler ogrenmek isteyen kisiler dahil daha sevindirici olur.

Mayis ayi icerinde hem istanbul ultra hemde dagyenice ertlendi, bu hepimizi uzdu. Yanlis bir ifade kullandiysam kusura bakmayin.

2 Beğeni