Berlin Maratonu 2021

Kaldı 3 gün…

7 Beğeni

Offf, çok iddialı! “Bu kez aynı hatayı yapmayacağım”

1 Beğeni

Pazar kahvaltısıyla yayın arayışı iç içe gececek.En kötü ihtimal yarışçı sıralamaları canlı takip edilebilir.

Canlı yayına ilişkin bazı bilgiler yukarıdaki bağlantıda.Yarışı izleyen nereden izlediğini de yazarsa (Berlin’de koşacak olanlara da başarılar, 25.000 koşucu olacakmış).

3 Beğeni

Buradan izlenmekte.
https://schoener-fernsehen.com/ARD/

İngilizce yayın (NBCSN): NBC Sports Network (NBCSN) Live Stream - 123TV - Watch USA TV Live Stream

1 Beğeni

Bekele 15k geçişi: 43:12. Rekor temposunda (2:01:32) gidiyor.

1 Beğeni

İngilizce yayın linkindeki görüntü kalitesi düşük. İzlemeye çalışan varsa tavsiye: Almanca yayındaki sesi kapattım, görüntüyü Almanca olan yayından, sesi İngilizce yayından alarak izliyorum. Gayet sorunsuz.

İnanılmaz bir yarış oluyor. 21K geçişi oldu ve 4 kişi dünya rekoru temposunda gidiyor. Rekor geçişi 61:05. Bu yarışta ise 60:48 ile geçildi. İnanılmaz bir marjin. Bekele öndeki grubun az gerisinde ama O da rekor temposunda gidiyor.

Çok büyük ihtimalle dünya rekoru gelecek. Belki de birden fazla kişi geçecek rekoru.

30K geçişi 1:27:48 oldu, maraton için 2:03:30 temposu olarak hesapladım. Rekor temposunun çok gerisine düşüldü maalesef :frowning:

1 Beğeni

Yeni bir şampiyon geliyor ADOLA

1 Beğeni

İşler karıştı YEGON :grin:

1 Beğeni

Daha da karışırsa Bekele

1 Beğeni

Adola, Guye (ETH) 02:05:45
Yegon, Bethwel (KEN) 02:06:14
Bekele, Kenenisa (ETH) 02:06:47

3 Beğeni

Adidas kazandı …:joy:

1 Beğeni

Rezil bir 2. yarı oldu. Maraton rekoru beklerken, pozitif split rekoru ve 2009’dan bu yana koşulan en yavaş Berlin Maratonu çıktı :slight_smile: Adola’nın splitleri: 60:48 / 64:57

Son 30 dakikasina yetişebildim.Youtube’da yayınlansın birkaç kez izleyebilirim.
Rekor kırmaya giderken yolda tökezlemeler , sürprizler de olur.Yarışı 39 yaşında rekor gelmeyeceğini bilerek sürdürmek de efsaneye yakışır.

3 Beğeni

İlk yarıyı çok hızlı geçtiler. Bence tavşanlar kötü iş çıkardı. Bekele fark etti biraz geri durdu ama olmadı. 22. km temposu 2:45. Öte yandan sıcak ve nem de arttı sanırım ikinci yarıda. İkinci olanın splitlere bakmak gerek, o iyi iş çıkardı.

2 Beğeni

2.nin ilk yarı ve 2.yarı dereceleri
62dk14 sn ve 64dk

2 Beğeni

bu seviyedeki elit atletlerin bu derece pozitif split koşmaları, çıkış tempolarının yanlış olduğunu düşündürttü bana…açıkçası daha önce de yazmıştım, pistteki başarıları yadsınamaz da olsa, maraton mesafesinde dengesiz bir kariyeri olan bekele’nin dünya rekorunu kırmasını istemezdim, kıramadı da…artık onun da kariyerinin sonları geldi ve bir süre daha maraton mesafesinde en iyi kipchoge olacak gibi duruyor…13’de 11 galibiyet, 2saat alti maraton mesafe süresi ve 2 olimpiyat altını…heil to the king !

1 Beğeni

İlk 50’de negatif split koşan sadece 3 kişi var, onlar da 31. (23 sn), 46. (12 sn) ve 48. (5 sn).
Kalanların çoğu 3-7 dk arası pozitif split koşmuş.

İkinci yarıda sıcaklık artışı çok etkili olmuş, basın toplantısında hepsi aynı şeyi söyledi. Dün Eliud da koşsa pozitif splitle bitirirdi ama muhtemelen rahat kazanırdı.

2 Beğeni