Ayak ağrıları ve ayakkabı tavsiyesi

Ayda yaklaşık 40-50 km. olarak tartan pist ve asfalt karışık olarak koşu yapmaktayım. Ancak son zamanlarda her iki ayak tabanımın iç kısımlarında ağrı ve hassasiyet hissediyorum ama içe ya da dışa basma durumumu bilmiyorum. Tahminimce yastıklaması iyi ve basma sorunuma yönelik ayakkabı almam gerekiyor. Ağrı iç bölgede olduğu için içe bastığımı düşünüyorum. Koşu mesafeme ve zemin için ayakkabı tavsiyeleriniz nedir?
Decathlon kiprun fast ve kiprun long ayakkabılarını kullanan var mı ve işimi görebilecek modeller mi?

Şimdiden teşekkürler.

Bazı yerlerde analiz yaptırma şansınız oluyor. Bu doğrultuda bir karar vermeniz daha doğru olabilir.

Kiprun Fast yarış için dizayn edilmiş. Yastıklaması düşük. Hızlı antrenmanlarda kullanılabilir. Ömrü kısa. Basış şekline göre farklı modelleri yok, bu sebeple deneyip kullanmadan sizin için uygun olur mu bilinmez.

1 Beğeni

bulunduğum şehir itibarıyla deneme imkanım malesef yok.

Kiprun long’u 3 aydır kullanıyorum ve memnunum. Yastıklaması bana göre gayet iyi. Tabi size uygun mu, onu bilemiyorum.

1 Beğeni

Yaklaşık olarak son 1 yıldır, ayak taban iç kısmında sızının şiddeti değişen ağrılar yaşadım. Sorunla ilgili cevabım yok ancak gözlemim
“çikolata bisküvi” benzeri şekerli şeyleri çok tüketen biri olarak, bunları azaltınca ağrının şiddeti de azalıyordu. Paylaşmak istedim.

1 Beğeni