Aşırı ter ve duş sorunu

Eminim sizde sürekli koşan biriyseniz aylarca, hatta senelerce hep aynı yerde koşmak sıkıcı ve motivasyon düşürücü olabiliyor. Farklı rotalar bulup oralarda koşarak hem bu sporu daha eğlenceli ve daha maceralı bir hale getirmek mümkün diye düşünüyorum.

Yalnız benim sorunum en yakın diğer rotalar en az 10 km uzakta. Ben de zaten antrenmanlarımda ortalama o mesafeyi koşarım. Araçla biryerlere gidip rota bulup orada koşmam da mümkün. Amma velakin çok terleyen biriyim 5.km’den sonra sudan çıkmış balığa dönüyorum dolayısıyla koşunun hemen sonrası duş almam gerekiyor o halimle ne arabaya binebilirim ne motorsiklet kullanabilirim anlayacağınız. Kıyafet de değiştiremek sorunumu çözemiyor.

Buradaki diğer katılımcı sporcu arkadaşlar arasında benzer sıkıntılar yaşayan var mı? Nasıl bu sorunu aşabilirim öneri ve tavsiyelerinizi alabilir miyim?

ben her spora çıktığımda ayaklarım ne tarafa götürüyorsa o yöne doğru gidiyorum.genelde şehir içi oluyor, ancak güzergahları birçok zamanlar değiştirerek evin önünde başlayıp evin önünde bitirmeyi tercih ediyorum, terimin üzerimde soğumaması için. sonuçta birçok seçenek çıkıyor karşımıza bu şekilde yaptığımızda. bu açıklamanın pek faydalı olacağını düşünmüyorum ama yine de yanıtlamak istedim size

[quote=“aydin, post:1, topic:551”]
Kıyafet de değiştiremek sorunumu çözemiyor.
[/quote] Neden kuru seyler giymek sorunu cözmüyor ben onu anlamadim.Ben kosarak daglara cikarim ve arabayla bir yere kadar gelir park ederim ve sirt cantama aldigim kuru elbiselerimle tepeye kadar kosar ve orada kurularimi giyer arkadaslarla bir seyler yer icer ve sonra tekrar arabaya kosarim ve orada tekrar degisir evin yolunu tutar ve evde dus alirim. Bir,Bes yada 25 km de islanmissin bir sey farketmez ne zaman kosu bittiginde degisir ve evin yolunu tutarsan bir sey olmaz.Dus bile almasan problem degil bizim derimiz kirli pis bir sey degildir bunu bil…:slight_smile:

1 Beğeni