Ambit 3 sport gps sorunu

Herkese merhabalar. Son 3 dış mekan koşusunda Suunto AMBİT 3 Spor saatim ile Gps bağlantısı sağlayamıyorum ve bağlantı olmadan koşuya devam ediyorum. Dış mekan iç mekan saati her yerde denedenim ancak GPS bir türlü bağlanmıyor. Hr bant ile saati yeniden eşleştirdim ancak değişen birşey yok. Konu hakkında yardımcı olabilecekler varsa memnum olurum. Ayrıca bu durum pace de sapmalara yol açabilir mi? İnanılmaz pace değerlerine geldim😂

Service Menu’den GPS reseti yapmak bir ihtimal ise yarayabilir.

https://www.suunto.com/Support/Product-support/suunto_ambit3_sport/suunto_ambit3_sport/features/service-menu/

Ya da moveslink üzerinden cihazın yazılımını güncellemek/tekrar yüklemek de bir çözüm olabilir diye düşünüyorum sorun donanım kaynaklı değilse.

1 Beğeni

Sorununuzu çözdünüz mü?

Öncelikle önerileriniz için teşekkür ediyorum. Gerekli sıfırlama ve güncellemeleri yaptım. Gps bazen 5 dakikada buluyor, bazen anında, bazen bekliyorum hiç bulamıyor. Bu saati çok kullanmadım da teknik bir sorun mu var anlayamadım. Genellikle koştuğum yer Anıttepe koşu yolu, çevresinde askeri birlik, Karakuvvetleri felan var belki sinyal kesicileride vardır. Zamanım olursa bu hafta sonu Eymir’de deneyeceğim. Sonucunu bildiririm. Teşekkür ediyorum tekrar :grinning:

Rica ederim. Saati masaüstü bilgisayardan moveslink ile bağlayıp “assisted GPS” datasını guncelliyor musunuz? Assisted GPS datası güncelliğini yitirdiğinde saatin uydulara kilitlenmesi daha uzun zaman alacaktır.

Teşekkür ederim dostum, deneyeceğim. İnşallah çözüme ulaştırım, saati kıracağım yoksa😀

Merhaba sorunu çözdüm, Anıttepe koşu yolu etrafında askeri tesisler olduğundan, cemır kullanılıyormuş :stuck_out_tongue_closed_eyes:

1 Beğeni