800 Metre yarışı

dün 800 metre yarışım vardı :slight_smile: Takımca 2. olduk ancak ort. olarak 5-10. bitirdik hepimiz (yarışta 50 kişi felan vardı)
bizim takımdan ilk gelen 2:26 da bitirmiş bende sanırım 2:40 da felan gelmişimdir :frowning: çok çok kötüydüm yarışmada yapılan saçmalıkları bahane etmektense kendimde kusur bulmaya çalışıyorum.
Kısaca bahsetmek gerekirse ilk 300 metrede hızlı gitmeye çalıştım ama birşey göremiyordum kalabalıktan :frowning: sonra zaten nefesim kesildi :frowning: hani hızlıda gitmiyordum ancak işte sizinde anlayacağınız kondisyonum çok kötüymüş (bacaklarımdan çok nefesimle alakalı sorun olduğunu düşünüyorum. Hala nefes alırken boğazım acıyor :frowning: yarıştan sonrada kan tadı geliyordu :s ) nefesim kesilince zaten gözüm karardı bırakmamak için kendimi zor tuttum. Sonunda bitti ama beklediğimden kötüydü ne kadar takımca 2. de olsak haketmemiş gibi hissediyorum moralim bozuldu :frowning:
Şimdi haftada 7 gün 10 spor yapıyorum nerdeyse çok yoğun çalışıyorum bu yüzden tek sporda gelişmede yavaş oluyor ancak asıl sormak istediğim normalde kas grupları için çalışmaktan çok dinlenmekde önemli olsada dayanıklılık için uzun mesafe koşuları veya uzun mesafe interval denemeleri (yarıştan sonra kendimi zorlayıp 800x5-10 tarzı uzun mesafe yarış temposunda koşular yapmayı düşünüyorum ) yaparsam sorun olur mu ? Sonuçta ciğerlerin çok zorlanacağını sanmıyorum ama sizin öneriniz nedir ?