3000m denemede baş dönmesi

Herkese merhabalar sağlık günler dilerim…
Dün ki 3000m denememde 2000m 8:20 süresinde baş dönmesi ve laktik asit duvarı deniyor galiba duvara çarpışmış gibi hissiyat yüzünden bırakmak zorunda kaldım.Biraz sert başladım galiba 2000. Mde tükendim.
En iyi 3000m süremi elde etmek için denemeye nasıl başlamalıyım ve nasıl çalışmalıyım boy: 187 kilo 80-81 5 aydır koşuyorum
Kostugum yer stad 400m pist

3 Beğeni

öncelikle iyi geceler hocam.

ısınma-soğuma koşularını mutlaka yapın hele ki performans antrenmanlarında. bacaklarda kan akışı başlasın direkt yüklenmeyin. hedefiniz standartlara göre yüksek yada düşük olabilir bu sizin hedefinizin zorluğunu kolaylığını göstermez, ancak siz bilebilirsiniz bunu. kuvvet antrenmanı yapmanız sizin için çok iyi olacaktır, 5 ay çok uzun bir zaman değil. sakatlıklar tam bu zamanlarda geliyor, insan evet ya koşuyorum diyor hakikaten baya baya koşuyoruz ama hala oturmamış oluyor. fazla yüklenme, kullanılan ekipman, yol vb sebeplerden sakatlık kapıya dayanıyor. benimde böyle oldu :sweat_smile: bırakın kaslarınız ve vücudunuz nasıl istiyorsa öyle davransın, hem gelişmesini hem de kas hafızası oluşmasını sağlayacaktır.

sağlıklı koşular dilerim :running_man:

2 Beğeni