30 Nisan 2017 Vodafone İstanbul Yarı Maratonu

Merhaba, 30 nisanda müthiş bir yarış bizi bekliyor. gözlemlediğim kadarıyla bu forum sitesinde daha çok maraton ve ultra maraton koşan arkadaşlarımız var, sanırım bu yarışla fazla ilgilenmeyecekler. fakat ben ve benim gibi koşuya yeni başlamış olanlar için beklediğimiz bir yarış bu. ilk kez 13 kasım 2016 da 15k koşarak sizlerin arasında yer aldım. derecem 1.20 oldu.

Hedefimizde 30 nisandaki bu yarış var. parkur yenikapıdan başlayıp eyüp e kadar gidiyor, oradan u dönüşü ile tekrar yenikapıda bitecek. şuana kadar hiç 21k koşmadım, benim için yine ilk olacak, heyecanlı ve motivasyonluyuz. yaklaşık 5.10-5.20 pace ile koşuyorum. bu tempo ile koşacak varsa grup halinde gidebiliriz.

ülkedeki olaylar ve güvenlik endişesi nedeniyle katılmayan fazla olur diye düşünüyorum. keşke bunlar hiç olmasaydı da yabancı sporcular da katılım gösterdiğini görseydik. bu yarışta da yalnızca türkler ve kürsüye çıkacak afrikalılar olacak sanırım.

kayıt ücretleri şuan 40 tl, marttan sonra 60 tl olacak diye biliyorum.

4 Beğeni

Başlangıç çizgisinden Eminönü’ne kadar olan bölümün çok iyi olduğunu söyleyemem. İstanbul Maratonu’nun da son bölümü bu nokta, tamamen bomboş bir beton yolda koşuyor olacaksınız. Eminönü - Eyüp - Eminönü bölümü daha iyi. Geçen sene bu parkuru koşmuştum, başlangıç ve bitiş noktasına yakın bir metro durağı mevcut (yürüme mesafesinde), alan fena değildi. Ancak avrasya tünelinin yapımı sebebiyle güzergah keyifsizdi. Bu yıl bu tünel bitirildiği için daha iyi olacaktır sanıyorum. Kendi adıma bir kez gidip gördükten sonra ikinci bir kez bu yarışa katılmayı düşünmedim.

Forumla ilgili gözleminizde haklısınız, zannediyorum katılacağınız ilk patika yarışından sonra sizi de bu gruba dahil edebileceğiz, o gün geldiğinde fikrinizi öğrenmeyi isterim doğrusu :slight_smile: Şimdiden iyi koşular.